Снимка: БГНЕС/ЕПА

Пари Сен Жермен записа първата в историята си победа срещу Ювентус от деветия опит. Френският шампион надви "Старата госпожа" с 2:1 у дома на старта на Шампионската лига в група Н. Голямата звезда в срещата бе Килиан Мбапе, който вкара и двете попадения за домакините още преди почивката и имаше още много положения да оформи своя хеттрик.

Точен за Юве бе резервата Уестън Макени през второто полувреме, за да оформи крайното 2:1

За ПСЖ това бе възможност да постигне първата в историята си победа над Ювентус. Двата отбора са изиграли 8 срещи, като след две равенства през сезон 1983/84 за КНК, Ювентус спечели следващите 6 мача. Освен това исторически погледнато в повечето случаи, в които Ювентус се изправя срещу парижани, не само ги побеждава, но после печели и купа.