Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си във Враца на местния Ботев с 1:0 в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Единственото попадение за „смърфовете“ бе дело на Бирсент Каргаране в 71-ата минута. Успехът за пловдивчани можеше и да бъде по-изразителен, тъй като още в 10-ата минута врачани останаха с човек по-малко, заради директния червен картон на Венцислав Христов.

Атмосферните условия през първата част не позволяваха кой знае колко интензивен и комбинативен футбол, тъй като над стадиона се изсипа проливен дъжд, който наводни терена и топката трудно се движеше. След почивката дъждът спря, но теренът остана тежък, съобщи БНР.

Домакините опитваха до последно да върнат гола, макар и в намален състав, но това не им се удаде и Локомотив си тръгна за Пловдив с минимална победа с 1:0.  Локомотив е втори в класирането с 9 точки. Врачани са девети с 4 пункта.