Снимка: ПФК Левски

Левски загуби домакинството си на Лудогорец с 0:1 и отстъпи третото си място на Ботев Пловдив.

На стадион "Георги Аспарухов" Сисиньо вкара единствения гол в двубоя в 29-та минута, който донесе успеха на "орлите". Загубата обаче не помрачи доброто настроение на сините привърженици, които се забавляваха през целия мач. В 50-ата минута пък в сектор А грейна надписа "Купата е синя".

В Коматево след нулево първо полувреме Джак Лейн и Никола Минков вкараха два гола за "канарчетата" до 66-та минута, а Валентин Петров върна един гол за "белите" пет минути преди края на редовното време.

В третия мач от вечерта Черно море и ЦСКА направиха равенство 0:0 на стадион "Тича" във Варна.

По този начин Лудогорец завършва на първо място в класирането със 79 точки, следван от ЦСКА (58 точки), Ботев Пловдив (53), Левски (52), Черно море (47) и Славия (37).

Лудогорец ще играе в квалификациите на Шампионската лига, докато Левски и ЦСКА ще пробват късмета си в Лигата на конференциите, а Ботев ще играе плейоф с Берое за участие в третия по сила европейски клубен турнир.