Снимка: БГНЕС/ЕПА

Евертън запази мястото си във Висшата лига след изключителен обрат и победа с 3:2 срещу Кристъл Палас в отложен мач.

Карамелите губеха с 0:2 на почивката, но показаха фантастичен дух, за да преобърнат нещата след паузата и да хвърлят в екстаз феновете си, както и мениджъра Франк Лампард.

Жан-Филип Матета откри за Палас с глава в 21-ата минута, а в 36-ата Джордън Аю съвсем шокира домакините, след като реализира при едно разбъркване

След паузата обаче всичко се промени. Майкъл Кийн върна един гол в 54-ата минута с великолепен удар от въздуха, с което вдъхна нови сили на съотборниците си.

Вратарят Джордън Пикфорд все пак трябваше да прави 2 важни спасявания преди в 75-ата минута Ричарлисон след удар и рикошет.

За да дойде и рашаващия момент. В 85-ата минута Демарай Грей центрира от свободен удар и Доминик Калвърт-Люин забоде топката в мрежата с глава, което накара част от феновете тотално да полудеят и да нахлуят на терена.

Така "карамелите" вече имат 39 точки, с 4 повече от Бърнли и Лийдс, само един кръг преди края.