Борещият се за своето оставане Ботев Враца победи драматично с 2:1 у дома Славия в първи мач от 26-ия кръг в Първа лига. Врачани спечелиха за първи път след шест поредни поражения и продължават битката за спасение в елита с актив от 22 точки на 13-та позиция.

След точно 20 минути игра Красимир Тодоров изведе Ненов, който се справи с Людовик Соарес и с техничен удар даде аванс за врачани.

В 64-ата минута Йоан Бауренски отправи красив удар със странична ножица, но топката премина над вратата, пазена от Николай Кръстев.

Шест минути след това Кристиян Добрев центрира от корнер и Гьоко Зайков изпревари Чавдар Ивайлов и отблизо изравни резултата.

В шестата минута на допълнителното време Ненов шутира от фаул, топката се удари в стената и върна към Виктор Василев, който би от движение и реализира победното попадение, след като топката се отби в гредата и влезе в мрежата зад Николай Кръстев.