ЦСКА 1948 разби Локомотив Пловдив с 4:0 и окончателно класира "Левски" и "Славия" в първата шестица на Първа лига.

"Смърфовете" останаха с човек по-малко още в 8-ата минута, когато Преслав Боруков получи директен червен картон и остави "Локо" с 10 човека. Силите на гостите стигнаха само до края на първото полувреме.

В 47-ата минута защитниците на "Локо" решиха да гледат как Илко Пиргов отразява удар след удар и оставиха Алекс Колев на празна врата. В 57-ата Ивайло Чочев центрира от пряк свободен удар и Мартин Тошев с глава направи 2:0.

След това два пъти се разписа Галин Иванов с добри удари от далеч.

След загубата старши-треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев обяви, че подава оставка.