Левски победи Локо София с 1:0 в среща от efbet лига, която се игра на стадион "Георги Аспарухов".

"Сините" очаквано имаха тотално превъзходство и рано-рано Марин Петков разтресе гредата. Десетина минути преди почивката новото им попълнение Илиян Стефанов наказа "железничарите" с дебютното си попадение за Левски.

През второто полувреме домакините продължаваха да контролират развоя на събитията, но често завършваха с неточна стрелба (общо 13 пъти в мача). Локо така и не успя да намери сили за нещо повече от почетна загуба и завърши срещата само с един точен удар, срещу седем точни изстрела за "сините".

Така петият Левски събра актив от 36 точки, докато Локомотив е 12-и с 22 пункта на сметката си.