Барселона изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и победи с 4:2 като гост Наполи. Така след 1:1 от първия мач на “Ноу Камп” преди седмица каталунците се класираха за осминафиналите на Лига Европа и утре ще чакат с интерес жребия.

Тимът на Шави Ернандес започна вихрено срещата и поведе набързо в резултата след голове на Жорди Алба (8) и Френки де Йонг (13). Лоренцо Инсинье (23) върна един гол от дузпа, но още до края на полувремето каталунците отново водеха с два разлика след прекрасно насочен удар на Жерард Пике (45) по диагонала.

След почивката навлизащият във форма Пиер-Емерик Обамеянг (59) довърши домакините с четвърти гол. В 87-та минута Наполи върна още един гол чрез Матео Политано.