Сериозни емоции съпътстваха първия мач от 1/8-финалите на Шампионската лига между Пари Сен Жермен и Реал Мадрид.

По време на сблъсъка възникна компрометираща ситуация за съдиите. Според "радио MARCA", цитирано от „Труд“, двама от лидерите на френския отбор оказали натиск върху реферите.

„Ал Хелаифи и Леонардо слязоха на полувремето, за да окажат натиск върху Орсато след първото полувреме. Хората от УЕФА станаха свидетели на това“, каза журналистът Мигел Анхел Торибио пред „Marcador Europeo“ на "Radio MARCA". Той не съобщи в какво се е изразявал натискът.

На полувремето резултатът беше 0-0 въпреки обсадата на ПСЖ към вратата на Реал Мадрид. Реферът Орсато нямаше много работа. Той даде картони на Каземиро и Менди, които няма да могат да играят в реванша. Орсато свири чиста дузпа през второто полувреме, но Меси я изпусна.

Италианският съдия ръководи мачове на мадридския тим четири пъти преди срещата с ПСЖ, а "белите" имаха баланс от две победи над Малмьо и Галатасарай и две поражения срещу Манчестър Сити и Челси.