Байерн Мюнхен разби Барселона по навик с 3:0 в последен мач от група "Е" на Шампионската лига. Така за първи път от 20 години насам испанците отпадат в груповата фаза на турнира.

Момчетата на Шави започнаха много смело на празния стадион "Алианц Арена" и дори имаха лек превес, но в 34-ата минута бяха наказани от своя най-голям кошмар в евротурнирите - Томас Мюлер. Германецът вкара с глава и заби осмия си гол в седем мача срещу Барса.

Точно преди почивката надеждата на Барса за чудо се изпари, защото Лерой Сане препарира изложилия се Марк-Андре тер Стеген със снаряд извън наказателното поле. В 62-ата минута Джамал Мусиала ликвидира интригата.

Байерн Мюнхен завърши с пълен актив от 18 точки на върха в групата, докато Барса приключи на трета позиция със 7 точки и от пролетта ще играе в Лига Европа. Бенфика (второ място с 8 точки) се класира за елиминациите след победа с 2:0 над Динамо Киев тази вечер.