Славия постигна минимален успех над Ботев Враца с 1:0 у дома в откриващата среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на стадион „Славия“ в столичния квартал „Овча Купел“ стартира с минута мълчание в памет на легендата на „белите“ и националния отбор на България Александър Шаламанов, който днес бе погребан в гробищния парк „Бояна“.

Гостите от Враца останаха в намален състав след около половин час игра, след като Чавдар Ивайлов бе изгонен с директен червен картон и пое преждевременно към съблекалните.

В края на полувремето възпитаниците на Златомир Загорчич се възползваха от численото си преимущество, откривайки резултата след гол на Иван Минчев. След почивката столичани удържаха крехкия си аванс и така се поздравиха с трите точки.