Локомотив прегази Ботев с разгромното 6:0 и спечели пловдивското дерби от 14-ия кръг на efbet Лига, играно на стадион "Локомотив". Това е най-голямата победа в емблематичното дерби.

Срещата започна ударно, като след по-малко от 30 минути игра "черно-белите" водеха с цели четири гола, които бяха дело на Момчил Цветанов (2'), Диниш Алмейда (9'), Димитър Илиев (24'д.) и Георги Минчев (28'). Като за капак на всичко в края на полувремето гостите останаха с човек по-малко, след като Перейра бе изгонен.

В началото на втората част звездата на Ботев Тодор Неделев се контузи и бе заменен принудително, а Кристиан Илич (71') продължи наказателната акция на "смърфовете". Точка на кошмара за "жълто-черните" сложи Николай Николаев (79'), оформяйки крайния резултат.