Шампионът Ливърпул се измъчи срещу новака Лийдс, побеждавайки с късен гол и хеттрик на Мохамед Салах с 4:3 в двубой от първия кръг на сезон 2020/21 в английската Висша лига.

Първото полувреме на стадион "Анфийлд" представляваше истинска голова фиеста, при която шампионите повеждаха на три пъти, но завърналият се в елита след 16 годишно изгнание Лийдс показваше зъби.

Мохамед Салах се разписа на два пъти, а Върджил ван Дайк първо стана герой заради гола си с глава, но после се превърна в грешник след груба грешка.

Джак Харисън и Патрик Бамфорд връщаха тима на Марсело "Лудия" Биелса в мача, а в средата на второто полувреме го стори и Матеуш Клих. В 88-ата минута обаче Ливърпул получи втора дузпа и Салах оформи своя хеттрик.

Цели четири попадения (по две за двата отбора) в срещата бяха отменени - три заради засада и едно заради нарушение.