Левски записа първа победа през сезона, след като се наложи над Монтана с 4:0 в двубой от четвъртия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Огоста".

След колебливо начало, футболистите на треньора Георги Тодоров успяха да поведат в резултата, благодарение на Стайн Спиерингс (28'). В края на първото полувреме пък Паулиньо (42') удвои.

В началото на втората част Спиерингс (47') направи резултата класически след атрактивен изстрел от далечно разстояние. Нидерландецът вкара за първи път в кариерата си два гола в един мач за "сините". Ивайло Найденов пък (67') оформи крайния резултат.

Така Левски постигна първа победа от 28 юни насам. След днешния успех "сините" се изкачиха до 9-ото място в класирането на първенството с актив от 4 точки. Толкова имат и отборите на Ботев Пловдив и Черно море. Монтана е на 7-а позиция с 5 пункта.