Снимка: Gol.bg

България постигна ценна победа над отбора на Египет с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) гейма в първата си среща от олимпийската квалификация, която се провежда във Варна. С изключение на първия гейм египтяните успяха максимално да затруднят националите ни, но трикольорите все пак взеха важна победа по пътя към Токио 2020.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Националите ни започнаха отлично мача и поведоха с 5:2, а с точка от начален удар на Цветан Соколов при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за България. Домакините на турнира продължиха с отличната си игра и след прекъсването и започнапа да трупат преднина, която достигна до 7 точки при второто техническо прекъсване - 16:9 за България. Националите ни реализираха веднага след почивката още пет точки и поведоха с 21:9. До края на гейма България нямаше никакви проблеми и с блок-аут на Цветан Соколов затвори първата част с 25:11.