Отборът на ЛеБрон Джеймс постигна втора победа в Мача на Звездите в НБА в новия формат, след като спечели срещу тима на Янис Антетокумпо със 178:164 в Шарлът. Това бе 68-ото издание на сблъсъка.

Шоуто в „Спектрум Сентър” както се очакваше бе сериозно и макар и да не се получи оспорван сблъсък имаше обрат и позитивна атмосфера, а атрактивните изпълнения естествено не липсваха.

Факт е, че отборите заложиха страшно много на стрелбата отдалеч, като стреляха общо 168 пъти от тройката и вкараха рекордните 62, но въпреки това се получи любопитен мач.

Тимът на Янис отвори сериозен аванс още в първата четвърт, като на почивката водеше с 95:82. Преднината стана 20 в третия период, след което обаче баскетболистите на ЛеБрон направиха обрат, вдъхновени от няколко тройки на Деймиън Лилард.

В последната минути те продължиха да бъдат по-точни и с по-добра защита, а бяха улеснени и от пропуските на съперника, като стрелбата на Стеф Къри бе едва 6 от 23 при 4 от 17 от тройката.

Така в края интрига нямаше и победата бе селекцията на Джеймс, както впрочем и се очакваше. За МВП бе избран Кевин Дюрант, който приключи с 31 точки и за втори път взе наградата след 2012-а.

Шоуто по време на представянето бе на рапъра Мик Мил, а на почивката няколко песни в този стил изпя и Джей Коул. Ветераните Дуейн Уейд и Дирк Новицки пък бяха почетени по специален начин при последното си участие в мача.

Отбор ЛеБрон - Отбор Янис   178:164 (37:53, 45:42, 50:36, 46:33)

Отбор „ЛеБрон”: Дюрант 31, Ленърд 19, Джеймс 19, Хардън 12, Ървинг 13 (Дейвис 5, Томпсън 20, Олдридж 2, Таунс 11, Лилард 18, Симънс 10, Бийл 11, Уейд 7)

Отбор „Янис”: Антетокумпо 38, Джордж 20, Ембийд 10, Къри 17, Уокър 4 (Грифин 10, Мидълтън 20, Йокич 6, Вучевич 4, Ръсел 6, Лаури 3, Уестбрук 17, Новицки 9)