С три гола в рамките на само четири минути след почивката, Черно море победи Монтана с категоричното 4:0 в първата съботна среща от 15-ия кръг в "А" група.

През първата част играта беше равностойна, като домакините бяха по-активни, но не успяха да спечелят аванс. Удари на Матей Поплатник и Борислав Балджийски не намериха пазената от Георги Китанов врата.

След почивката превъзходството беше изцяло на страната на носителя на купата на страната за 2015 година. В 63-ата минута Андреас Васев центрира пред вратарското поле, а Мехди Бурабия нахлу от задна позиция и със странична ножица прати топката в горния ъгъл на вратата.

Само две минути след това Матия Курьор получи от дълбочина, справи се с Иван Михов, за да излезе очи в очи с вратаря Христо Иванов и да го прониже с точен удар в близкия ъгъл.