Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити детронира Порто в 1/16-финален мач-реванш на Лига Европа.

"Гражданите" победиха с 4:0 на своя стадион "Етихад" и с общ резултат 6:1 успяха да отстранят от турнира един от фаворитите. Близо 39 600 души проследиха срещата на живо, един от тях бе мениджърът на Челси и бивш наставник на португалския тим Андре Вилаш-Боаш.

Манчестър Сити поведе в резултата още в 1-та минута чрез Серхио Агуеро. Четвърт час преди края на мача аржентинецът асистира на резервата Един Джеко за 2:0.

В последните минути на срещата друга резерва - Давид Писаро, се отличи с чудесно включване, след като първо подаде за гола на Давид Силва, а след това реализира четвърто попадение за своите, след подаване на Един Джеко.

През целия мач Порто бе по-активният отбор и владееше топката в 58% от игровото време, като "драконите" отправиха цели 14 шута, но само 5 от тях бяха точни. За сметка на това Сити показа по-голяма ефективност и от общо 8 изстрела към Елтон, цели 7 бяха в очертанията на вратата му.