Лудогорец обърна с 3:2 експериментален Левски в голово шоу на стадион „Хювефарма Арена“ и предвкусва 12-ата си поредна шампионска титла след жестоката издънка на ЦСКА.

Двубоят в Разград предизвика доста емоции, имаше обрати и в двете посоки, но в крайна сметка „орлите“ измъкнаха скъпоценната победа.

Капитанът на домакините Кирил Десподов поведе своите към успеха с гол и две асистенции. Той откри резултата от спорна дузпа в 23-ата минута.

След това Левски стигна до шокиращ обрат 1:2 след попадения на Илиян Стефанов в 33-ата минута и Филип Кръстев в 60-ата минута. С голове на Якуб Пьотровски в 66-ата минута и на Игор Тиаго в 72-ата минута Лудогорец обърна отново нещата в своя полза за крайното 3:2.

Така тимът на Ивайло Петев събра актив от 82 точки и води с точка пред ЦСКА само кръг преди края. Левски е 4-ти с 61 пункта и се очертава да играе бараж за участие в Лигата на конференциите.