Байерн Мюнхен победи ПСЖ с 2:0 и се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига. Баварците спечелиха първата среща в Париж с 1:0.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което темпото не беше чак толкова високо, а лесните грешки на стадион "Алианц Арена" преобладаваха. Матайс Де Лихт на два пъти спаси своите от сигурен гол, като при едната ситуация изби пред голлинията.

В началото на второто полувреме гол с глава на Ерик Максим Чупо-Мотинг беше отменен заради засада, но малко след това камерунецът все пак откри резултата.

Времето минаваше, а "принцовете" така и не можеха да поставят под натиск своя противник, макар да имаха спешна нужда от две попадения. Очаквано всичко приключи в 89-ата минута, в която Серж Гнабри вкара гола на успокоението за германския хегемон. Така Байерн си отмъсти на ПСЖ за отпадането в турнира отпреди два сезона заради старото правило за по-малко вкарани голове на чужд терен.