Локомотив Пловдив съсече ЦСКА с 2:0 в среща от 26-ия кръг на efbet Лига, играна на стадион "Локомотив". Гостите отправиха само един точен изстрел за целия двубой.

Малко след изтичането на четвърт час игра Райън Бидунга откри резултата, засичайки с глава центриране на Парвиз Умарбаев. Преди това Бидунга на два пъти спаси своите с отлични намеси в дефанзивен план.

Седем минути след началото на второто полувреме Локо качи своя противник на разлика. Бирсент Карагарен вкара брилянтен гол от малък ъгъл след индивидуален пробив.

Така Локо Пловдив събра 34 точки и се качи на седмо място в таблицата, докато вторият ЦСКА остава с 52 пункта, на цели девет зад хегемона Лудогорец, който е и с мач по-малко.

Разградчани гостуват утре от 17,30 часа на Берое в Стара Загора.