С два гола на новата си звезда Уелтън, Левски победи с 3:0 като гост Пирин Благоевград в мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Бразилецът, който беше привлечен през зимата, за пореден път показа, че разполага с огромен потенциал и още в 4-ата минута матира Янко Георгиев с превъзходно изпълнение.

В края на полувремето Илиян Стефанов покачи на 2:0, а в 73-ата минута Уелтън отново се разписа, за да оформи крайния резултат.

Така Левски постигна 4-та поредна победа с 3:0 над Пирин и си върна 5-то място в класирането с 39 точки.

"Орлетата" остават на 11-та позиция с 27 т. и това им беше и първа загуба от началото на пролетния дял на първенството.

В следващия кръг "сините" приемат Черно море в директна битка за евротурнирите, докато Пирин гостува на Царско село.