Лудогорец допусна тежко поражение от украинския шампион Динамо Киев с 1:4 в поредната си проверка на турска земя.

Динамо поведе с 2:0 още до почивката. Резултатът бе открит от Денис Гармаш в 16-та минута, като провинилият се за разградчани Мануел Шоу преждевременно към съблекалните. Главният съдия първоначално му показа жълт картон, но заради протест на футболиста, последва втори такъв и съответно червен. В края на полувремето Витиньо покачи на 2:0 от близка дистанция.

В началото на втората част киевчани оформиха класиката след точната интервенция на Микола Шапаренко. Около четвърт час преди края на редовното време Скорун реализира за 4:0. Възпитаниците на Анте Шимунджа все пак реализираха почетен гол чрез Кирил Десподов. Футболист на България за 2021 година отбеляза от дузпа.

Утре българският шампион излиза на терена за поредна проверка, като този път съперник е Динамо Тбилиси. Срещата е насрочена за 16:00 часа българско време.