Ботев Пловдив направи пълен обрат над Левски и нанесе първа загуба на "сините" в плейофната фаза. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 и записаха първи успех на "Герена" от 1990 г. насам.

Живко Атанасов изведе домакините напред в резултата още в 4-ата минута, но в началото на втората част Емануел Току (46‘, 49‘) отбеляза две бързи попадения, които се оказаха достатъчни за пловдивчани.

Двубоят беше без значение и за двата отбора, след като по-рано през деня Черно море си осигури 7-ото място, което изпраща "моряците" на бараж за Лигата на конференциите. "Канарчетата" пък са далеч от своите конкуренти в групата и остават на дъното с 29 точки.

Това бе седмо домакинско поражение за "сините" в рамките на една кампания.