Левски стартира по лош начин новия сезон в efbet Лига и загуби от Берое с 0:2 в двубой от първия кръг на родната efbet Лига. Това е и трета поредна победа на "зелените" от Стара Загора на стадион "Георги Аспарухов".

Двата отбориха предложиха доста бедно откъм футболни достойнства полувреме, но в крайна сметка гостите стояха по-добре на терена и съумяха да поведат в резутата след автогол на Симеон Славчев (34'), а малко след това Октавио Мерло (41') удвои.

През втората част играта се пораздвижи, като домакините се опитаха да стигнат поне до равенството. Безидейността им в офанзивен план обаче бе налице и резултатът остана непроменен.

Така проблемите около Левски очевидно се задълбочават и отборът започва новия сезон с болезнено поражение на собствения си стадион. След победата си на "Герена" пък Берое със сигурност ще отпуши амбициите си през този сезон да атакува местата, даващи право за участие в евротурнирите.