Снимка: архив, БулФото

Лудогорец загуби от Ференцварош с 1:2 в първи двубой от първия квалификационен кръг на Шампионската лига, игран на стадион "Групама Арена".

Футболистите на треньора Стойчо Стоев се пропукаха в защита още в първите минути на срещата и Токмак Нгуен (6') даде аванс на домакините. Разградчани се отърсиха от ранния шок и Якуб Швиерчок (31') възстанови равенството.

През втората част унгарците стояха малко по-добре на терена и отното поведоха, благодарение на Олексндър Зубков (64'). След попадението "орлите" пропуснаха няколко добри възможности да стигнат до равенството, но това така и не се случи.

Така Лудогорец загуби, но с оглед на играта и резултата, разградчани запазват шансове за реванша, който ще бъде на 17 юли.