Ливърпул предвкусва втори пореден полуфинал в Шампионската лига, след като победи с 2:0 Порто у дома в първия мач от четвъртфиналната фаза. Хората на Юрген Клоп шокираха португалците още в началото на срещата, когато Наби Кейта (5) и Роберто Фирмино (26) бяха точни.

Гостите пропуснаха няколко добри положения, най-вече чрез централния си нападател Муса Марега. Освен това имаха претенции към главния рефер Матео Лаос, който подмина няколко любопитни ситуации в наказателното поле на "мърсисайдци".

В крайна сметка Ливърпул постигна заслужена победа и ще чака реванша в Португалия на спокойствие.

В другия мач от снощи Тотнъм стигна до минимален успех с 1:0 над Манчестър Сити в първа среща от 1/4-финалите на Шампионска лига, играна на стадион "Тотнъм".

Двубоят се движеше доста равностойно през първото полувреме, а футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола имаха перфектна възможност да поведат в резултата още в 13-ата минута, след като получиха правото да изпълнят дузпа, но Серхио Агуеро пропусна от бялата точка.

През втората част "шпорите" останаха без основния си футболист Хари Кейн. Нападателят получи контузия в глезена след сблъсък с Фабиан Делф. Това обаче не повлия на психиката на домакините и те стигнаха до победата с гол на Хьон Мин Сон (78'), който зарадва всичките 60 044 зрители по трибуните на новия стадион на лондончани.

Така Тотнъм спря серията на Сити от 14 поредни двубоя без загуба във всички турнири. Реваншът на "Етихад" между двата отбора е на 17 април (сряда) от 22:00 часа българско време.