Шампионката на България Александра Фейгин продължава впечатляващото си представяне през първия си сезон при жените, след като се класира за волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне в японския град Сайтама.

16-годишната Фейгин зае 20-о място в кратката програма при дебюта си на световен шампионат.  Тя получи оценка от 56.69 точки (33.01 точки за технически елементи и 23.68 точки за компоненти на програмата).

С постижението си младата българка със сигурност ще запише най-доброто класиране на българска фигуристка на световно първенство за последните 25 години. До момента най-призовото място на българка е през 1993 година, когато Виктория Димитрова завършва 17-а.
През януари тази година Фейгин зае историческото 11-о място на европейското първенство в Минск, припомня БТА.

Иначе в изключително интересното състезание при жените, олимпийската шампионка от Пьонгчанг 2018 Алина Загитова (Русия) поведе убедително след кратката програма. Тя представи страхотно съчетание и получи оценка от 82.08 точки. Загитова, която миналата година на шампионата на планетата остана едва пета, има аванс от повече от 5 точки пред втората Каори Сакамото (Япония).

Трета изненадващо е Елизабет Турсинбаева от Казахстан със 75.96 точки, следвана от двукратната световна и двукратна европейска шампионка Евгения Медведева от Русия със 74.23 точки.

По-рано през деня световните вицешампиони Евгения Тарасова и Владимир Морозов от Русия спечелиха кратката програма при спортните двойки. Двамата получиха за изпълнението си оценка от 81.21 точки.

Второ и трето място заемат двойки от Китай. Олимпийските вицешампиони от Пьонгчанг 2018 Вънцзин Суй и Цун Хан (Китай) са втори със 79.24 точки, следвани от Чън Пън и Ян Цзин със 75.51 точки. На четвърто място са Наталия Забияко и Александър Енберт (Русия) със 73.96 точки.

Световното първенство продължава утре с волната програма при спортните двойки и с кратката програма при мъжете.