Челси се класира за финала на турнира за Купата на Лигата в Англия, след като надви Тотнъм след дузпи и в края на другия месец ще играе срещу Манчестър Сити за трофея.

"Сините" спечелиха реванша с 2:1, с което изравниха общия резултат и това доведе до изпълнение на наказателни удари, при които те се справиха по-добре и триумфираха.

Факт е, че хората на Маурицио Сари имаха предимство в по-голямата част от двубоя, като особено през първото полувреме доминираха сериозно. След това "шпорите" вкараха, но това бе всичко, като при дузпите Дайър и Моура се издъниха.

В състава на домакините Оливие Жиру стартира в атака, така че Еден Азар бе на фланга. Рос Баркли и Педро също действаха в нападение. За Тотнъм Ерик Ламела получи титулярно място, а Муса Сисоко се завърна в средата на терена.