Англия взе частичен реванш от Хърватия за полуфинала на световното първенство в Русия, след като обърна съперника си с 2:1 на "Уембли" и го прати в долната дивизия на Лигата на Нациите.

В същото време с успеха хората на Гарет Саутгейт спечелиха групата и се класираха за полуфиналите в турнира, които ще се изиграят през лятото на следващата година и с които могат да осигурят място на европейските финали.

Домакините бяха по-добри, но след няколко пропуска през първото полувреме изостанаха в резултата малко след почивката. В последните минути обаче, Хари Кейн излезе на сцената и първо асистира, а след това сам отбеляза скъпоценния втори гол, за да донесе драматичния успех на своя тим, с който Англия изпревари Испания в крайното подреждане в своята група.