Норвегия победи с 1:0 България в мач от Лигата на нациите и оглави класирането в нашата група.

Единствения гол на мача на стадион "Улеваал" в Осло отбеляза Мохамед Елюнуси в 31-ата минута. Скандинавците спечелиха напълно заслужено, тъй като през първото полувреме "лъвовете" се представиха слабо.

След почивката играта беше равностойна, но нашите така и не създадоха опасно голово положение и логично загубиха.

Така в класирането Норвегия и България имат по 9 точки, но домакините са с по-добра голова разлика – 4:1 срещу 5:3. Следва Кипър с 4 т. и Словения с 1 т.

В следващия кръг "трикольорите" гостуват на острова на Афродита, докато скандинавците ще играят в Любляна.