Швейцария победи с 2:1 Сърбия в много вълнуващ мач от група "Е" на световното първенство..

Сблъсъкът премина на много високо темпо, двата отбора предложиха страхотна битка за всяка педя терен на "Калининград Арена", а през първото полувреме над всички беше сръбската деветка Александър Митрович. Именно той откри резултата още в 5-ата минута след подаване на Душан Тадич и грешка при изнасянето на топката на Стивън Цубер.

После "орлите" пропуснаха няколко чудесни възможности да удвоят преднината си, в началото на второто полувреме Гранит Джака със страховит удар от дистанция изравни. Малко след това Джердан Шакири нацели гредата, но в 90-ата минута той донесе успеха за "часовниците" след брилянтна контра.

В класирането Швейцария и Бразилия имат по 4 точки, Сърбия е с 3 т., Коста Рика е с нулев актив. В следващия кръг на 27 юни западните ни съседи играят с Неймар и компания, а "шоколадите" срещу отбора на Кейлор Навас.