Снимка: Gol.bg

Лудогорец е пред отпадане от Шампионската лига, след като загуби с 1:2 домакинството си на Динамо Загреб в първия мач от третия квалификационен кръг в турнира. Тимът на Анте Шимунджа започна отчайващо срещата, след като до 9-та минута изоставаше с два гола. Дино Перич (6) даде аванс на тима си, а вратарят на домакините Серджио Падт си отбеляза автогол. В края на полувремето Бърнард Текпетей все пак върна надеждите на "орлите". Реваншът в Загреб е след седмица.

Още във 2-ата минута Лудогорец стигна до отличен шанс за гол. Каули Оливейра беше изведен в наказателното поле на Динамо и върна назад към Сотириу, който стреля без забавяне, но Расмус Лауритсен с тяло спря топката.

В 6-ата минута, при първия си шанс в срещата гостите откриха резултата. Дино Перич стреля от воле с левия крак, а Серджио Падт нямаше шанс да реагира.

180 секунди по-късно Динамо вкара втори гол във вратата на разградчани. Мислав Оршич даде много остър пас в наказателното поле, а Падт отклони кълбото в собствената си мрежа за 0:2.

Веднага след това Димо Перич задържа откъсващия се Пиерос Сотириу, но реферът Джунейт Чакър не отсъди нарушение, макар кипърецът да оставаше сам срещу вратаря Ливакович, предава Gol.bg.

В 15-ата Йосим Дърмич остана сам срещу Падт и стреля по диагонала, но нидерландецът спаси с тяло. В 22-ата минута Лудогорец се върна в срещата. Бърнард Текпетей отправи удар от аут линията, а Ливакович подцени ситуацията и топката спря в мрежата му.

След 30 минути игра Каули Оливейра пропиля отличен шанс да изравни, след като бе изведен от Рик Джонатан. В края на полувремето Сотириу получи добра възможност, но отново бе спрян от противников защитник.

На почивката Анте Шимунджа трябваше да направи принудителна смяна. Вратарят Серджио Падт напусна заради травма, а на негово място влезе хърватинът Симон Слуга.
В 47-ата минута Лудогорец се размина с изравнителен гол. Рик Джонатан шутира силно с десния крак. Топката се отби в гредата, след което в гърба на Ливакович и като по чудо не спря в мрежата.

В 55-ата минута отново Рик получи отличен шанс, а ударът му профуча над напречната греда.

Пиерос Сотириу в 67-ата минута направи пореден пропуск за разградчани. Кипърецът бе оставен непокрит в наказателно поле и от няколко метра стреля право в Ливакович. 60 секунди по-късно Сотириу прати топката в напречната греда, след като засече с глава центриране от корнер.

В 72-ата минута Динамо Загреб отово показа пробуждане, след като резервата Лука Менало отправи диагонален удар, който премина близо до целта.

Седем минути преди края на редовното време Менало бе изведен сам срещу Слуга, но стреля високо над вратата.  До края на мача Игор Тиаго пробва техничен изстрел от границата на наказателното поле, който премина близо до целта.