ЦСКА извъртя 0:0 с Лиепая на стадион "Българска армия" в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите. Така всичко в тази двойка ще се реши след седмица в Латвия.

Неприятна контузия в мача получи Вальо Антов, който малко преди края на полувремето бе изритан в главата, след което бе превързан на терена и откаран с линейка в "Пирогов".

Така ЦСКА във втори пореден официален мач не успя да вкара гол, след като преди дни падна с 0:4 от Лудогорец за Суперкупата на България.

Вторият от трите ни представители в турнира Локомотив (Пловдив) успя да победи с 1:0 чешкия Словачко. Единственото попадение в мача падна в 89-ата минута и бе дело на българския национал Петър Витанов, който разстреля стража на гостите.

С победата "смърфовете" взеха крехък аванс преди реванша след седмица.