Футболните национали на България загубиха с 0:3 от световния шампион Франция. Контролата преди Евро 2020 се играе на стадион “Стад дьо Франс” в Париж.

Попаденията в мача вкараха Антоан Гризман в 29-ата минута и Оливие Жиру в 83 и 89-ата.

Неприятна контузия в мача получи Карим Бензема. Нападателят на Франция напусна терена още през първото полувреме с болки в бедрото и е под въпрос за еврофиналите.

Националите ни се опитаха да се противопоставят на видимо по-силния противник, но силите ни стигнаха главно в дефанзивен план. Добър мач направи младият вратар Даниел Наумов, който извади няколко много опасни удара на съперника.

Така България отново не успя да запише победа със селекционер Ясен Петров. До този момент при Ясен имаме още три загуби - от Швейцария (1:3), от Италия (0:2) и от Русия (0:1), както и две равенства със Северна Ирландия (0:0) и Словакия (1:1).