Словакия се наложи над Полша с 2:1 в откриващия мач от група „Е“ на Евро 2020. Отборът на Щефан Таркович предложи качествен футбол и поднесе една от изненадите на турнира до този момент, пишат от gol.bg.

Карол Линети отбеляза единственото попадение за „Дружина полска“, a голям принос за успеха на словаците има Войчех Шчесни, който се отчете с първия автогол в историята на европейските първенства. Милан Шкриняр оформи крайния резултат в 69-ата минута.

Това е трета поредна победа в официален двубой за Словакия над този съперник, като преди това отборът записа два успеха в квалификациите за Мондиал 2010.

„Дружина полска“ завърши двубоя в намален състав, след като Гжегож Криховяк беше изгонен от игра малко след 60-ата минута.

Следващият мач за словаците е срещу Швеция, докато Полша ще се изправи срещу фаворита в група „Е“ – Испания.