Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби от №114 в света Аслан Карацев с 1:3 сета (6:2, 4:6, 1:6, 2:6). Така се прекърши мечтата му за достигане до полуфинал на Australian Open.

Мачът между двамата стартира в 6.15 часа българско време на централния корт в "Мелбърн Парк" - "Род Лейвър Арина".

В първия сет българинът бе категоричен и го спечели с 6:2.

Във втория сет Карацев подобри играта си, като двамата печелиха подаванията си до 4:4. В крайна сметка Аслан проби нашия Григор и затвори сета за 6:4.

В третия сет българинът получи контузия, наложи се намесата и на физиотерапевт. Григор загуби сета с 1:6, едва дойгравайки геймовете. На почивката отново получи медицинска помощ, но видимо трудно играеше. В третия сет Карацев проби бързо българина и поведе с 4:1 гейма, преди Григор да вземе своето подаване за 2:4. Беше видимо обаче, че доиграва мача от уважение към съперника. Геймът бе загубен с 2:6, а с това и четвъртфиналния мач.

Победителят Карацев ще спори със спечелилия мача между осемкратния шампион в турнира Новак Джокович и Александър Зверев.