Кристъл Палас и Ливърпул дадоха начало на 14-ия кръг във Висшата лига. „Мърсисайдци“ разгромиха своя съперник на негостоприемния „Селхърст Парк“ със 7:0.

Атакуващото трио в днешната среща – Минамино (3‘), Мане (35‘) и Фирмино (44‘, 68‘), уби интригата още преди почивката, когато резултатът бе 3:0. През втората част капитанът Джордан Хендерсън (52‘), както и Мохамед Салах (81‘, 84‘) също записаха имената си сред голмайсторите.

Само преди 3 дни „червените“ се наложиха над Тотнъм в директен мач за първото място. Това е и причината Юрген Клоп да направи някои промени спрямо мача с „шпорите“. Голямата изненада беше Мохамед Салах, който остана на пейката за сметка на Такуми Минамино.