Левски на Славиша Стоянович допусна първа издънка, след като загуби с 1:2 домакинството си на Арда Кърджали в мач от 15-ия кръг на efbet Лига.

Матеос Леони изведе гостите напред в края на първото полувреме, но при попадението останаха сериозни съмнения за засада. В последните минути на срещата драмата стана пълна. Първо Паулиньо изравни в 89-ата, но в ответната атака Иван Коконов донесе успеха за възпитаниците на Николай Киров.

Успехът на гостите беше напълно заслужен, а "сините" разочароваха с представянето си. Освен това Левски допусна 8-мо поражение на "Герена" за 2020 г., нещо невиждано в богатата история на клуба. Арда пък постигна първи успех над 26-кратния шампион на България.

В класирането Левски остава с 14 точки и заема 9-то място. Отборът от Кърджали събра 27 т. и се върна на 3-та позиция.