Лудогорец направи равен срещу Царско село в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, игран в Разград.

Срещата завърши 1:1, като домакините поведоха в 28-ата минута, когато Ихиньо Марин беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Иван Бандаловски в наказателното поле.

В 83-ата минута домакините спечелиха нов наказателен удар, от който Клаудиу Кешеру не уцели вратата. Гостите стигнаха до ремито с попадение на новото си попълнение Лъчезар Балтанов в 94-ата минута.

С равенството разградчани събраха 18 точки, колкото има и лидерът Локомотив Пловдив, който във вторник приема Арда Кърджали.

Царско село вече има 13 т. и се изкачи на 5-мо място. В следващия кръг Лудогорец гостува на Монтана, а възпитаниците на Любослав Пенев приемат "смърфовете".

Тази вечер официален дебют за Лудогорец направи и Кирил Десподов. Той се появи като резерва в 55-ата минута на мястото на Бернард Текпетей и изработи втората дузпа за "орлите" в двубоя.