Португалия започна с категорична победа защитата си на титлата в Лигата на нациите, макар и без голямата си звезда Кристиано Роналдо. Те сразиха с 4:1 Хърватия на "Ещадио до Драгао" в Порто.

През всички 90 минути домакините имаха пълно превъзходство и освен четирите попадения, уцелиха и три греди.

Жоао Феликс откри резултата в 41-ата минута, а в 58-ата Диого Жота удвои преднината на европейския шампион. В 70-ата Жоао Феликс тотално уби интригата в срещата. В края Бруно Петкович беше точен за гостите, а после и резервата Андре Силва вкара за крайното 4:1.

Така Португалия започна с победа в групата и събра 3 точки. Същото се отнася и за Франция. "Петлите" излъгаха с 1:0 като гост Швеция с попадение на Килиан Мбапе.

В следващия кръг скандинавците приемат Португалия, а Хърватия гостува в Париж. И двата мача ще се играят на 8 септември.