Барселона убедително победи Виляреал с 4:1 в двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ел Мадригал", съобщи Gol.bg.

Двата отбора превърнаха мача в истинско шоу, като футболистите на треньора Кике Сетиен се отличиха в него. Автогол на Пау Торес (3') даде преднина на каталунците, но малко след това Жерард Морено (14') изравни. При последвалата лавина от атаки пред двете врати Луис Суарес (20') и Антоан Гризман (43') успяха да дадат солиден аванс за Барселона преди почивката. През втората част на мача каталунците започнаха да имат контрол над случващото се на терена, а Ансу Фати (86') оформи крайния резултат.

Така Барса вече е със 73 точки и продължава преследването на лидера Реал Мадрид, който е със 77. Виляреал пък е на петото място с 54 пункта.