Манчестър Сити постигна изключително важна победа с 2:1 срещу Ливърпул на своя "Етихад" в голямото дерби на Висшата лига, което бе от 21-ия кръг.

По този начин преднината на "червените" на върха пред втория Сити е само 4 точки и на практика мърсисайдци загубиха комфортния си аванс.

Това бе и първо поражение за "мърсисайдци" във Висшата лига от началото на сезона, както и прекъсване на страхотна серия от осем поредни срещи с победа във всички турнири.

Агуеро даде аванс на "гражданите" в 40-ата минута, но в 64-ата Фирмино успя да изравни за лидера в класирането. Победното попадение бе дело на Сане, който бе точен в 72-ата минута.