Лео Меси поведе Барселона към победата с 3:0 над Алавес в първия мач на каталунците в Ла Лига този сезон. Тимът на Ернесто Валверде стигна до успеха сравнително трудно заради многото пропуски, като вкара и трите си гола в последните 30 минути на срещата.

Лионел Меси даде аванс на тима си с хитро изпълнение на свободен удар в 64-та минута, а Филипе Коутиньо довърши тима на Абелардо Фернандес с втори гол в 83-та минута. В продълженията Лео ознаменува прекрасния си мач с втори гол за сметката си и трети за тима си. Така Барселона започна с победа защитата на титлата си от миналия сезон.

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде изненадващо остави Филипе Коутиньо на резервната скамейка, а на мястото на бразилеца започна Усман Дембеле.