Черно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от осмия кръг на "А" група, който се състоя на стадион "Тича" във Варна.

Домакините натиснаха още от самото начало и играта се водеше предимно в половината на пловдивчани. В средата на първото полувреме Вареа отправи първия удар с глава, но топката мина покрай вратата.

Малко след това обаче Черно море откри резултата. Този път защитата на Локо не прецени добре ситуацията и останалият зад защитата Хуан Мануел Вареа разстреля Ел Каруби с мощен удар от въздуха, отправен след ефектно завъртане.

До края на първата част Черно море продължи да доминира, но не успя да удвои аванса си. Гостите имаха едно положение, в което Камбуров стреля неточно.