Лудогорец се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като спечели срещу втородивизионния Ботев Враца с 5:1.

Още по темата

Макар в този мач разградчани да трябваше да са гости, мачът се проведе на "Лудогорец Арена" по взаимна договорка между двата тима, заради ремонтни дейности на стадиона във Враца.

Шампионът на България тотално надигра своя противник и напълно заслужено се поздрави с успеха, а този мач бе добър повод на треньора Георги Дерменджиев да даде шанс на някои от играчите, които по-рядко получават шанс за изява.

Кишада откри резултата за разградчани в 23-ата минута, а четири минути след това новото попълнение Eрнандес също се разписа.

Ернандес заби второ попадение в 39-ата за класическия, но врачани също вкараха чрез Петков в 55-ата минута.

Две минути след това Савич си заби автогол. Крайният резултат оформи Кишада в 69-ата минута.