С два гола на Миралем Пянич Рома победи с 2:0 Наполи в дербито на върха от осмия кръг в италианската Сериа А, играно на "Стадио Олимпико".

Босненският национал откри резултата за "Вълците" с перфектно изпълнен пряк свободен удар в края на първото полувреме, а в средата на второто реализира втория гол от дузпа. При тази ситуация гостите останаха и с човек по-малко заради втори жълт картон на Паоло Канаваро.

Победата на Рома бе абсолютно заслужена, тъй като особено през първото полувреме домакините имаха категорично преимущество. Мачът обаче можеше да се развие малко по-различно, тъй като при единствените си две смислени атаки Наполи имаше стопроцентови положения, които обаче бяха пропилени от Пандев и Инсине.

Така Рома запазва стопроцентовия си актив от началото на сезона с осем победи от осем мача и вече дръпна с пет точки на върха на класирането пред Наполи и Ювентус, макар "Бианконерите" все още да не са изиграли своя мач от кръга.