Трябва да е ясно, че газовият интерконеткор с българската страна е абсолютен приоритет за Сърбия.
Това обяви сръбският премиер Ана Бърнабич, съобщи ДАНАС.Представителят на Сърбия говори на форума в Охрид. Тя участва в съвместен панел с премиера на Северна Македония Димитър Ковачевски.
Бърнабич оябви, че е много важно страната да работи за своята енергийна стабилност. За това и общата работа с България е приоритет, тъй като от там ще може да има доставки и от Гърция.
Подобна беше позицията и на сръбския енергиен министър Зорана Михайлович. Идеята е да се гарантират четиридесет процента доставки, които да не са от Русия.
Когато интекронекторът бъде завършен, ще има гарантиран източник на азерски газ. Бърнабич обясни и голямото значение на ЕС за нейната страна.
Сръбският премиер призова за бързия старт на европейските преговори със Северна Македония и Албания, които имат подкрепата на повечето балканските държави.
Коментари Напиши коментар
13
Анонимен
преди 1 месецА за нас не е! Сори и чао...
12
Анонимен
преди 1 месецДо Влад - и защо България ще стане най-мразената страна на балканите? В ЕС се държи на доброжелателните отношения!
11
Влад
преди 1 месецНакрая България ще стане най-важната и най-мразената страна на Балканите. Сега е моментът да си изиграем картите.