18

Анонимен

преди 4 години

Върнете се години назад, когато учебниците бяха написани на разбираем език. Дори ученик да е отсъствал от училище, можеше сам да се подготви за следващия час. А сега? Нарочно е написано, така че никой, нищо да не разбере! Който не е решил, не е написал помагало, учебник на НЕДОСТЪПЕН език. Като нищо умно не сътворихте, спрете с промените. Става все по-лошо.

17

Анонимен

преди 4 години

Г-н Вълчев,Престанете да измисляте ненужни промени в образованието и то без да се допитвате до хората, които са компетентни в тази материя. Абсолютно ненужен стрес за децата, ненужни разходи и загуба на време. Нищо добро не се случва през Вашето управление. Тотално съсипахте образованието. Учебният материал е прекалено раздут и в повечето случаи децата несмогват да го усвоят . И порочната практика с частните уроци! Докога?

16

един българин

преди 4 години

Аз на тая държава дете няма да създам.Не мога да му платя толкоз уроци.Утре ще измислят някакъв сложен изпит и за прием в първи клас...

15

честно

преди 4 години

Защо българското образование,което дори не се признава в чужбина трябва да е толкова объркано и сложно? Всяка година само изпити и матури,материалът написан в учебниците е представен по най-сложният начин. В училище сякаш се учи едно, на частните уроци се преподава друго, а на изпита се пада трето. Защо трябва 10-годишни деца да бъдат натоварвани с подобен изпит? От написаното тук излиза,че ще влизат не в 5 клас,а в университет!

14

123

преди 4 години

Голяма част от написаното важи и за НВО в 10. клас. Заради 600 ученици от обединените училища всички трябва да държат изпити.

13

6

преди 4 години

Основно дидактическо изискване е ученикът да се проверява и оценява сапо система и върху учебно съдържание по което е обучаван през определен етап ! Ама , кой да ти е чел дидактика от тези в МОН , че и в синдикатите ? Правилата на играта не могат да се променят по време на самата игра ! Тоест , формите на проверка и оценка в края на 4-ти клас е трябвало да бъдат обявени още в началото на първи клас на учениците и на родителите им ! Прилагането на други ,необявени в началото на етапа , форми е

12

Анонимен

преди 4 години

Да, ненужен стрес е! Фактът, че деца и родители търсят частни уроци, е индикатор за ненужно излишният и неразбираем материал вкаран в "учебниците."

11

Анонимен

преди 4 години

В нашето училище правиха няколо диктовки чрез аудиофайлове - проблеми нямаше, децата се справиха. Обаче!!! За НВО ще трябват поне 10 касетофона/лаптопа, които ги няма в наличност. Ще трябва да се купуват. Вероятно ще кажете, че всеки учител има лаптоп. Така е, те са закупени по времето на МВР-министъра Петканов и са с ХР операционна система. Някой да я ползва и да си я спомня?

10

До 8

преди 4 години

Става въпрос за диктовка по български език. Голяма истерия и тя се дължи отново на безоочието и арогантността на МОН-ьо. Прави са да уеднаквят условията за всички деца (а не за едни по правилата,а за други - буква по буква), но промени не се правят в последния момент.Освен това никой няма доверие на МОН-ьо,който през 2 години сменя форматите на НВО - май някой трябва да печели от продажбата на помагала,а? НВО-то е кошмар за учителите и за умните и амбициозни седмокласници.4 клас не го усещат.

9

Анонимен

преди 4 години

Претоварихте ги тези ученици.Едно време нямаше НВО в 4-ти клас.

8

Анонимен

преди 4 години

За тези, които са ходили на училище в последните 15 години, образът на учителя/учителката по английски е свързан с разхождането по коридорите на училището винаги с касетофон. Касетофона на учителите по английски им е най-важния аксесоар. Учениците цяла година слушат диктовки, задачи и упражнени от касетофон, за да може да се упражняват по четенето на истински англоговорящи, с техния акцент, а накрая на годината учителите не искат касетофон... А?! Поредната излишна истерия.

7

Анонимен

преди 4 години

Цялата образователна система е жива подигравка...

6

Анонимен

преди 4 години

Главата на ученика не е кофа, която да се напълни, а факел, който трябва да се запали, твърди учителят по физика и съвременен будител Теодосий Теодосиев-Тео .Ето над какво могат да помислят чиновниците в МОН.

5

Анонимен

преди 4 години

Стрес е, разбира се. Но такава е ситуацията. Европа силно изостава от Азия. Много силно. Докато ние тук се въртим около диктаторчето вкъщи, обърнали сме пирамидата наобратно, там ги държат да учат изкъсо, има строга дисциплина , ред и критерии. Ако продължава така, ще ни ликвидират като национално-икономическа единица вече официално.

4

Така така

преди 4 години

Сменете си абревиатурата, че HBO филмовия канал могат да ви съдят .:)))

3

Анонимен

преди 4 години

Явно ще трябва и пред МОН да се посъберат хора, че на ония чиновници-калинки да им уврат главите, за да спрат с безобразията, които творят всеки божи ден!

2

СССР2

преди 4 години

Понеже образованието е така или иначе безнадеждно забоксувало от десетилетия насам, а пък и никой няма смелост да застане срещу учебно-издателската мафия (раниците на първокласниците тежащи по 10 кг), ширещата се неграмотност въпреки годините обучение прекарани в училище (та само вижте правописа на коментиращите тук), дай да замажем положението, че правим реформи като като въведем повече тестчета... Въвеждането на повече тестове е като допълнителния 12 клас, с който бориха демографската криза...

1

Анонимен

преди 4 години

Дано да ви чуят, ама те в министерството нямат навика за слушат, те само заповеди издават. Прехвърлянето на отговорите на нова бланка е престъпление при толков амалки деца. 30% ще сгрешат