Снимка: safari.co.uk

„Сюрреалистично" е думата, която най-често се използва за описване на странните, жълти пейзажи на парк „Намиб Науклуфт" в Намибия. Равнините са покрити с лилав чакъл, а златните дюни се издигат високо над Атлантическия океан в Югозападна Африка.

Намиб е най-старата пустиня на света. Простира се на 1600 км покрай брега на океана и част от нея е природният резерват „Намиб Науклуфт". Това е едно от най-сухите места на планетата и точно тук се намира най-емблематичната пясъчна дюна в света „Sossusvlei", която е и най-високата със своите 380 метра.

В пустинята Намиб има често мъгли, резултат от срещата на сухия, горещ пустинен въздух със студените въздушни маси от океана. На това място има сравнително малко живот. Срещат се гущери, пустинни усойници и щрауси, които умело са успели да се адаптират към този сух климат.

Територията на пустинята е по-голяма от тази на държавата Швейцария.

Южно от столицата на Намибия – Виндхук можете да прекарате нощта в един от чудесните сафари лагери в частния резерват „Намиб Ранд". Той се намира в близост до парка и само на един час път с кола (джип) от Sossusvlei.

На изток от това място можете да се отправите към по-малко известната, но също толкова завладяваща планина Науклуфт. От нея извира реката Tsauchab, чиито кристални води текат по корито от нефритено-зелени камъни.

Едно от най-необикновените преживявания тук е наблюдението на изгрева или залеза от върха на някоя дюна, тъй като с движението на слънцето дюните придобиват различни цветове. Най-добро време за посещение на Намибия е от октомври до март.

Вижте снимки от тази интересна африканска държава и нейните забележителни дюни в галерията на Tialoto.bg
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase